Pages

Total Pageviews

Followers

Wednesday, September 7, 2011

ادامه اعتصاب؛ حکومت نظامی در بازار تهران...چهارشنبه، 16 شهریور ماه 1390


سایت کلمه: حضور پرتعداد نیروهای انتظامی در محوطه‌ بازار تهران، امروز وضعیتی شبیه حکومت نظامی را بر بازار حکمفرما کرد. اما حتی ایجاد این فضای امنیتی هم نتوانست پارچه‌فروشان را به پایان اعتصاب وادار کند.

در حالی که امروز پلیس و درجه‌داران انتظامی به شکل پرتعداد و بی‌سابقه‌ای در بازار تهران حضور یافته بودند، بسیاری از پارچه‌فروشان اعتصاب‌کننده نیز که تا دیروز چراغهای مغازه‌ها را خاموش نگه می‌داشتند یا کرکره‌ها را تا نیمه پایین کشیده بودند، امروز کرکره‌ها را به طور کامل پایین کشیدند و به در مغازه‌هایشان قفل زدند تا نشان دهند که در مقاومت خود و ادامه‌ی اعتصاب، جدی هستند.

بر اساس این گزارش، امروز در بخش‌های زیادی از محوطه‌ی بازار تهران، به خصوص محل فعالیت صنف پارچه در بازار عباس‌آباد و سراسر کوچه‌ی حمام چال، دهها مامور نیروی انتظامی که کمترین درجه‌ی آنها ستوان‌دوم و سروان بود، مستقر بودند و ماموران ارشد با درجه‌ی سرهنگی و سرگردی با سروصدا مشغول نظم دادن به نیروهای خود و برهم زدن آرامش بازار بودند. به طوری که فاصله‌ی ماموران با یکدیگر، کمتر از پنجاه قدم گزارش شده است.

وضعیت به حدی غیر عادی شده بود که حتی عابران بی‌اطلاع هم از علت این حضور پرتعداد پلیس می‌پرسیدند.

همچنین بر اساس این گزارش، امروز اطلاعیه‌ای با امضای حبیب‌الله عسگراولادی به عنوان «معتمد امام و رهبری و اصناف و بازاریان» نیز بر روی دیوارها نصب شده بود که وی از بازاریان خواسته بود مغازه‌های خود را باز کنند و به آنها وعده داده بود که توافقنامه‌های موجود و دیگر خواسته‌های بازاریان پیگیری خواهد شد.

این درخواست که در پی مذاکره‌ی دیروز عسگراولادی و آل اسحاق، دو عضو حزب موتلفه، با اتحادیه‌ی بنکداران پارچه مطرح شد. اما ظاهرا پارچه‌فروشان به این درخواست هم اعتنایی نکردند و پادرمیانی عسگراولادی به همراه رئیس اتاق بازرگانی تهران هم نتوانست اعتماد آنها را جلب کند.

1 comment:

  1. بازاریان همیشه برای جیبشان دست به اعتصاب میزنند نه برای ازادی اگر راست میگند تنها یک روز بعد از حل مشگلاتشان به خاطر ازادی گرفته شده مردم دست به اعتصاب بزنند

    ReplyDelete